Tanácsadás 29. 1. 2019
A poliészter olyan anyag, amely szinte minden ruházatban megtalálható. Keverékként gyakran megtalálható a pamut pólókban, pulóverekben vagy gyapjú kabátokban. Ezeket a darabokat általában olyan programom kell mosni, mint a klasszikus pamut. De mi a teendő mosáskor, ha ruha 100% -os poliészterből készül? Ezt megtudja ebben a cikkben.
A poliészter gyakori rövidítése a PES. Ez egy szintetikus szál, amely lineáris makromolekulákból készül. A polietilén-tereftalát (PET) termékeket leggyakrabban poliészter szálaknak nevezik.
A poliészter szálak nagyon könnyűek, nem gyűrődnek és nem szívnak fel sok nedvességet. Ennek eredményeként gyakran például funkcionális ruházat készítésére használják őket.
Ezenkívül a poliészter újrahasznosítása nagyon egyszerű.
A poliésztert mossa a "Szintetikus" programon, amely enyhébb mosási eljárást jelent. Hőmérsékletet válasszon a címke alapján. Ha már nincs címke a ruhán, a színes poliésztert mossa legfeljebb 30 fokon, a fehéret moshassa akár 40 fokon is. Nagyon ellenálló foltok esetén még magasabb hőmérsékletet is választhat, de soha nem mosa magasabb hőmérsékleten mint 60 fok.
A poliészter tartós, nem gyűrődő anyag. Azonban azt javasoljuk, hogy minden darabot fordítson ki mosás előtt a szöszök keledkezése elkerülése érdekében.
Nagyon gyakran a poliészterből készült ruha mosás után statikus elektromossággal töltődik fel. Ennek elkerülése érdekében használjon öblítőt - de soha ne használja funkcionális ruházat esetén.
Mivel ez egy szintetikus szál, a folt eltávolítása meglehetősen könnyű lesz. Egyszerűen minden víz alapú foltot mosson ki kézzel hagyományos mosószer segítségével.
A zsíros foltok azonban problémákat okozhatnak a szintetikus anyagok esetében. Ebben az esetben használjon marhaepe mosószappant. A foltot mossa ki kézzel meleg vízben mosószappannal, mossa amíg nagyobb része el nem tűnik. Ezután mossa ki mosógépben a lehető legmagasabb hőmérsékleten, megfelelő mennyiségű mosószerrel.
A poliészter ruházat szárítógépben szárítható. Itt állítsa be a „Szintetikus” szárítási programot, amely nem károsítja a szálakat. Azt is javasoljuk, hogy a ruházatot szárítás közben is hagyja kifordítva.
A klasszikus szárítás érdekében tegye a ruhát vállfára, és hagyja megszáradni a fűtőtest közelében - ne tegye a ruhákat közvetlen radiátorra, vagy kályha és kandalló közelébe.
Ha száradás előtt meg akar szabadulni több nedvességtől, tekerje a ruhadarbot egy frottír törölközőbe, és óvatosan csavarja ki. Ezután tegye vállfára és szárítsa meg.
A legtöbb poliészter anyagot nem kell vasalni, mert nem gyűrődik. Ha azonban a ruhán mosásakor vagy szárításakor csúnya gyűrődések keledkeznek, akkor klasszikus vasalóval kivasalhatja.
Állítsa a vasaló hőmérsékletét csak egy pontra, amely nem égeti meg az anyagot.
Most, hogy ismeri a poliészter előnyeit és hátrányait, itt az ideje, hogy új 100% -os poliészter darabokat vásároljon ruhásszekrényébe. Kínálatunkban találhat sport pólókat - különböző színek és szabások.
Részleg
Hozzászólások
Még nincs vélemény